عضو هیات رییسه مجلس در نشست با رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد:

پیش‌بینی ماموریت‌های بزرگ برای جهاددانشگاهی در برنامه هفتم توسعه/ لزوم حمایت‌های بیشتر از این نهاد

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت‌های مجلس از جهاددانشگاهی گفت: این نهاد می‌تواند در برنامه هفتم توسعه نقش‌آفرینی خوبی داشته باشد و در این زمینه حامی این نهاد انقلابی خواهیم بود.
۲۰ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۰۸ کد : ۵۲۵۸۲ تاپ خبر
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، علی کریمی فیروزجایی نماینده مردم بابل و عضو هیات رییسه و مهدی روشنفکر، نماینده مردم بویراحمد و دنا و عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی، نشست مشترکی را با دکتر حسن مسلمی نائینی رییس این نهاد برگزار کردند.
پیش‌بینی ماموریت‌های بزرگ برای جهاددانشگاهی در برنامه هفتم توسعه/ لزوم حمایت‌های بیشتر از این نهاد

کریمی فیروزجایی در این نشست مشترک گفت: در بودجه سال گذشته اعتبار مناسبی برای حمایت از فعالیت‌های فناورانه جهاددانشگاهی اختصاص پیدا کرد و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس نیز از این موضوع حمایت کرد، ولی همچنان در خصوص تخصیص بودجه‌ها در سازمان برنامه‌وبودجه مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم هرچه زودتر بودجه‌های جهاددانشگاهی نیز تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه مجلس تاکید دارد که برنامه هفتم توسعه بر لایحه بودجه 1402 اولویت دارد گفت: در این زمینه جلساتی به میزبانی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهیم کرد که زمینه‌ساز پیش‌بینی مأموریت‌های بزرگی برای جهاددانشگاهی در برنامه هفتم توسعه باشیم.

مهدی روشنفکر، نماینده مردم بویراحمد و دنا و عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست مشترک با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوبی در زمینه گیاهان دارویی دارد و جهاددانشگاهی می‌تواند اقدامات مؤثری در این زمینه انجام دهد.

وی افزود: نمایندگان کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی حامی جهاددانشگاهی خواهند بود و به‌زودی نشستی به میزبانی این کمیسیون برای ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی باهدف بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها در برنامه هفتم توسعه تشکیل خواهد شد.

دکتر حسن مسلمی نائینی نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت تقویت جهاددانشگاهی در استان‌های مازندران و کهگیلویه و بویراحمد، گفت: مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه‌وبودجه باید حامی جهاددانشگاهی باشند تا این مجموعه علمی و پژوهشی بتواند با تمرکز بر پروژه‌های فناورانه، اقدامات مؤثری را در استان‌های کشور اجرایی کند.

وی بر ضرورت حمایت از جهاددانشگاهی در برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه 1402 کل کشور تاکید کرد. 
 


نظر شما :