جهاد دانشگاهی در اصفهان نیاز به حمایت بیشتر مسئولان استانی دارد

جهاد دانشگاهی در اصفهان نیاز به حمایت بیشتر مسئولان استانی دارد

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی: جهاد دانشگاهی در اصفهان نیاز به حمایت بیشتر مسئولان استانی دارد
۱۷ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳ کد : ۲۶۷۰۴ تاپ خبر
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی اصفهان و صنعتی اصفهان می توانند نقش موثرتری در جامعه علمی شهر ایفا کنند، گفت: این دو واحد نیازمند حمایت بیشتر مسئولان استان اصفهان هستند.
جهاد دانشگاهی در اصفهان نیاز به حمایت بیشتر مسئولان استانی دارد

دکتر مهدی باصولی، (سه شنبه -۱۶ دی ماه) در آیین تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید جهاد دانشگاهی واحد اصفهان که در تالار رویش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از سرمایه های شهر اصفهان مردم آن هستند که به هنر و خلاقیت مشهورند و زمانی که این شهرت در کنار نام جهاد دانشگاهی و ظرفیت های این نهاد قرار می گیرد، مفهومی دو چندان می یابد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان تنها استانی است که دو واحد جهاد دانشگاهی در آن مشغول به فعالیت است، گفت: ظرفیت این استان ایجاب کرده این دو نهاد در کنار هم و در تعامل خوب با یکدیگر خدمات ارزنده ای به جامعه ارائه دهند و این موضوع شایسته استان بی بدیل اصفهان نیز هست.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی، ارکان جهاد دانشگاهی را در اصفهان قابل تقدیر خواند و افزود: یکی از مهمترین مسایلی که در این سال ها با آن روبرو بودیم تعامل دو واحد صنعتی اصفهان و اصفهان است که شایسه تقدیر است. این دو واحد با این تعامل خوب با یکدیگر موجب هم افزایی شده و شاهد تحولاتی در حوزه علوم انسانی، اجتماعی و پزشکی در واحد اصفهان و خدمات فنی و صنعتی قابل تقدیر در واحد صنعتی اصفهان بوده ایم.

باصولی با بیان اینکه در سال ۹۳ برخی واحدها که برنامه مشخصی نداشتند تحت حمایت واحد مرکزی قرار گرفتند، تصریح کرد: واحد اصفهان نیز یکی از این واحدها بود که اکنون نه تنها هدف ۴ را به طور کامل محقق کرده، بلکه در حال حاضر آمادگی داشتن پژوهشکده ای در حوزه مطالعات شهری را دارند.

وی افزود: در سال های اخیر خدمات گروه های پژوهشی جهاد دانشگاهی به شورای شهر و شهرداری ارائه شده است. این دو واحد با حمایت مجموعه استان می توانند خدمات خود در حوزه مطالعات شهری و صنعتی را به خوبی ارائه دهند و خواستار حمایت استان از این دو واحد هستیم.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی، واحدهای جهاد دانشگاهی صنعتی و اصفهان را جزء معدود واحدهای استانی که از ظرفیت مالی دولت استفاده نکرده اند، معرفی کرد و گفت: عمده تلاش این دو واحد از سوی خودشان بوده است و از انتظارات ما این است که مجموعه استان هر دو واحد را بیشتر از پیش حمایت کند. اکنون ۷ مجموعه از جهاد دانشگاهی در اصفهان فعال هستند و انتظار ما این است که از دو واحد صنعتی اصفهان و اصفهان حمایت شود.

باصولی از زحمات محمود مراثی رییس سابق جهاد دانشگاهی واحد اصفهان قدردانی کرد و گفت: تا پیش از سال ۹۳ جهاد دانشگاهی اصفهان هویت اندکی داشت و با تلاش ریاست قبلی و اعتماد به جوانان توانست بسیاری از اهداف خود را محقق کند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: اکنون جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و صنعتی اصفهان با کمترین بودجه اقدامات بسیار شایسته ای ارائه کرده اند و در حال حاضر موفق به کسب موفقیت های بسیاری شده اند.

باصولی گفت: مقامات استان اصفهان بدانند که با حمایت از واحدهای صنعتی و اصفهان می توانند نقش موثرتری از این دو واحد در شهر داشته باشند.


نظر شما :