گردهمایی مجازی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی برگزار شد

گردهمایی مجازی روسای واحدهای سازمانی استانی جهاددانشگاهی سراسر کشور برگزار شد

گردهمایی مجازی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی، (۱۴ بهمن) با هدف «بررسی توسعه‌ی همکاری واحدهای سازمانی با بانک خون بند ناف رویان»، «معرفی طرح‌های ملی - آموزشی جهاددانشگاهی» و «توسعه‌ی همکاری در زمینه‌ی افکارسنجی برگزار گردید
۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۳ کد : ۲۷۶۲۹ تاپ خبر
به همت معاونت هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی، گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی، با هدف بررسی توسعه‌ی همکاری بین واحدهای سازمانی در زمینه مدل های کسب و کار در خصوص بررسی مسائل «بانک خون بند ناف رویان»، «معرفی طرح‌های ملی - آموزشی جهاددانشگاهی» و «توسعه‌ی همکاری در زمینه‌ی افکارسنجی و با سخنرانی دکتر مهدی باصولی، معاون هماهنگی و امور مجلس، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی، دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی، دکتر مرتضی ضرابی مدیرعامل شرکت بن‌یاخته‌های رویان، دکتر مهدی رفیعی رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار گردید.
گردهمایی مجازی روسای واحدهای  سازمانی استانی جهاددانشگاهی سراسر کشور برگزار شد

فعالیت 46 دفتر نمایندگی بانک خون بندناف در کشور

در ابتدای شروع این گردهمایی، دکتر مرتضی ضرابی با اشاره به این که شرکت بن یاخته‌های رویان اولین بانک سلول های بنیادی خصوصی کشور است، اظهار کرد: شرکت فناوری بن یاخته رویان در سال ۱۳۸۴ به همت زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی با هدف ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف نوزادان تازه متولد شده فعالیت خود را آغاز کرد و تا کنون موفق به ذخیره سازی بیش از ۱۳۳ هزار خون بندناف شده است.

وی افزود: در حال حاضر این شرکت دارای ۴۶ دفتر نمایندگی در استان ها است که ۳۱ دفتر در مرکز استان ها و ۱۵ دفتر نیز در خارج از مرکز استان ها فعالیت می کنند.

دکتر ضرابی با بیان این که اولویت من بر این بود که این کار توسط جهاددانشگاهی انجام بگیرد به دلیل اینکه این کار مربوط به رویان است به عنوان یک فعالیتی که در خود مجموعه رویان جهاد دانشگاهی به ثمر نشسته و به عنوان یک خدمت ممتاز در مجموعه جهاددانشگاهی معرفی شده بهتر است که این خدمات استانی هم در قالب جهاددانشگاهی اداره شود که این کار انجام شد و خوشبختانه از بین ۳۱ دفتر استانی که داریم قریب به ۲۴ دفتر ما توسط همکاران خوب ما در جهاد دانشگاهی داره اداره می شود.

آسیب جدی کرونا به برنامه‌های آموزشی جهاددانشگاهی

در ادامه دکتر محمدصادق بیجندی با تاکید بر این که ما در حوزه‌ی آموزش معتقدی هستیم آموزش موتور پیشران فعالیت‌های جهاد‌دانشگاهی است، اظهار کرد: به چه دلیل می‌گوییم آموزش موتور پیشران فعالیت‌های جهاددانشگاهی است؟ به این دلیل که در آموزش ابتدا هزینه را دریافت می‌کنیم و بعد خدمت را ارایه می‌دهیم و شاید تفاوت مدل کار آموزش با سایر بخش‌ها هم این موضوع باشد که در سایر بخش‌ها اول خدمت ارایه می‌شود و بعد با پروسه‌های زیادی هزینه دریافت می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر در معاونت آموزشی جهاددانشگاهی دارای یک حوزه آموزش عالی هستیم که دارای دو دانشگاه، ۶ موسسه آموزش عالی و ۴۱ مرکز علمی کاربردی است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی گفت: برنامه‌های آموزشی زیادی را برای ۱۳۹۹ پیش‌بینی کرده بودیم، ولی به یکباره با یک بحران به نام ویرووس کرونا مواجه شدیم که این بحران شیوع کرونا از یک سو آسیب جدی به برنامه‌های روزانه‌ی جهاددانشگاهی زد و از سوی دیگر فرصت‌های بی‌نظیری را برای جهاددانشگاهی ایجاد کرد و یک تلنگر جدی به این نهاد زد.

استفاده از فرصت و بازنگری فعالیت‌های معاونت فرهنگی در ایام شیوع کرونا

دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در این گردهمایی اظهار کرد: یکی از موارد که معاونت فرهنگی در زمان شیوع ویروس کرونا در حوزه فرهنگی به آن پرداخت این بود که بازنگری خوبی در فعالیت‌های فرهنگی انجام داد و برای سال آینده برنامه‌ریزی کنیم.وی با اشاره به این‌که در حال حاضر نیز ارتباط خوب و مستمری با واحدها داریم، گفت: در سال 1400 دو اتفاق مهم را پیش رو داریم. یکی انتخابات شوراها و دیگری انتخابات ریاست جمهوری است که تدابیر خوبی در ایکنا، ایسنا و ایسپا اندیشیده شده است و تاکنون ایسپا در این زمینه پیش‌بینی‌های خوبی را رقم زده است.

توان شعب ایسپا در استان‌ها برای کسب اعتبار و ایجاد آورده در واحدهای جهاددانشگاهی

دکتر مهدی رفیعی اظهار کرد: ایسپا می تواند برای کل واحدها ارزش آفرینی کند و با سرمایه‌گذاری خیلی اندک در واحد استانی در واقع اعتبار برای واحد جهاددانشگاهی کسب اعتبار کرد.رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) ادامه داد: واحدهایی مانند خراسان رضوی جزو واحدهای خوب ایسپا تست که فعال است و ماهانه ۸ طرح در سامانه ایسپا بارگذاری می کند.

وی با اشاره به این که ایسپا این پتانسیل را دارد که برای واحدها آورده داشته باشد، گفت:برای اولین بار امسال در طرح نظرسنجی تلفنی از ظرفیت شعب استفاده شد که در این دوره ۱۸ استان مشارکت کردند.

دکتر رفیعی در ادامه گزارشی در رابطه با مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ارایه داد.

در پایان نیز پس از ارایه گزارش و جمعی بندی مطالب گردهمایی توسط دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس، روسای واحدهای سازمانی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


نظر شما :