با حضور معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی؛

آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان برگزار شد

آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان با حضور دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه برگزار شد.
۱۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۲۱:۰۹ کد : ۲۷۶۷۱ تاپ خبر
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کرمان، دکتر مهدی باصولی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی ۱۵ بهمن‌ماه در آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان گفت: استان کرمان بهشت منابع زیرزمینی و معادن ایران است و معادن کرمان، این استان را در کشور و بین‌الملل متمایز کرده و همچنین در بخش کشاورزی در برخی از محصولات قطب تولید کشور است.
آیین تکریم رییس سابق و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان برگزار شد

جهاددانشگاهی کرمان برای راه اندازی کلینیک ناباروری اقدام کند

وی با اشاره به جاذبه‌های ارزشمند گردشگری استان کرمان در حوزه‌ی فرهنگی مانند باغ شاهزاده، اظهار داشت: با شهادت سردار سلیمانی، امروز کرمان این افتخار را دارد که میزبان زائرین این سردار رشید اسلام باشد.

دکتر باصولی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی عنوان کرد: دکتر رضا کامیاب بخش عمده‌ای از عمر کاری خود را برای آبادی این مجموعه گذاشته است و در توسعه فضای فیزیکی جهاددانشگاهی کرمان تلاش بسیاری کرده است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی اظهار کرد: کار در جهاد سختی‌های خاص خود را دارد. ما عمدتا متکی به درآمدهای اختصاصی خود هستیم و از طرفی جهاددانشگاهی باید متناسب با ماموریت‌های خود کار کند.

وی با بیان این که جهاددانشگاهی در حوزه پژوهشی در مرزهای دانش حرکت می‌کند، گفت: سندهای توسعه‌ای استان کرمان در جهاددانشگاهی نوشته شده ولی به جایگاه این نهاد در نقشه‌ی علمی فرهنگی استان در این اسناد توجه نشده است.  این نهاد در توسعه استان نقش دارد و امیداوریم مسوولان استان کرمان و به خصوص استاندار با توجه به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی به این نهاد توجه بیشتری کنند.

دکتر باصولی با اشاره به رویکرد جدید جهاددانشگاهی کرمان در حوزه‌ی تولید قطعات پرمصرف صنعتی و معدنی پیشنهاد داد با توجه به نیاز این استان و دانش موجود در جهاددانشگاهی در حوزه‌ی درمان ناباروری، جهاددانشگاهی کرمان در جهت راه‌اندازی کلینیکی برای درمان ناباروری اقدام کند.

وی عنوان کرد: امیدواریم زمینه‌های پزشکی جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، مسوولان استانی و به خصوص خیرین محترم محقق شود.

دکتر رضا کامیاب‌مقدس رییس پیشین جهاددانشگاهی کرمان نیز در این مراسم اظهار کرد: طرح آمایش استان کرمان به عنوان طرح الگو به کل کشور تعمیم داده شد و طرح‌های زیاد دیگری با توان نیروهای جهاددانشگاهی کرمان انجام شده است.

وی وصول مطالبات را یکی دیگر از مشکلات دانست و ادامه داد: در عین حال که ایده‌آل‌های خود را داریم، باید پختگی لازم را داشته باشیم تا مشارکت همه را جلب کنیم.

رییس پیشین جهاددانشگاهی کرمان با یادآوری خاطرات خود عنوان کرد: برخی از این خاطرات روزهای سختی بود که یکی از آنها زلزله بم است و آن حادثه بسیار غم‌انگیز بود و جهاددانشگاهی مسوول اسکان موقت شد و به‌گونه‌ای ما اقدام کردیم که رییس جمهور وقت اعلام کرد «جهاددانشگاهی آبروی دولت را خرید»

دکتر مهدی بازمانده سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان نیز در این مراسم گفت: استان کرمان، قطب معدن کشور است و بیش از 1079 معدن در این استان وجود دارد و رویکرد جدید جهاددانشگاهی معدن و صنایع معدنی است.

وی توسعه فناوری های نوین در حوزه معادن و صنایع معدنی را جهت افزایش بهره وری، از برنامه های اصلی جهاددانشگاهی کرمان اعلام کرد.

وی حوزه پزشکی را یکی دیگر از رویکردهای جهاددانشگاهی دانست و ادامه داد: برای محقق کردن این برنامه‌ها به یکسری ابزار نیاز داریم که یکی از آن عناصر توان ملی جهاددانشگاهی است که ما از این توان ملی خصوصا در بحث فنی و مهندسی استفاده می‌کنیم و همچنین نیروی انسانی و استفاده از همه ظرفیت‌ها را در راستای هم‌افزایی در دستور کار داریم.

دکتربازمانده حوزه پژوهشی به ویژه صنعت و معدن را از دیگر رویکردهای جدید این نهاد عنوان کرد و گفت: بومی سازی قطعات و تجهیزات صنایع و معادن از دیگر رویکردهای ماست و تفاهمنامه‌ای در این زمینه با یک واحد صنعتی منعقد کرده‌ایم و امیدواریم در این مسیر موفق شویم.

وی با بیان این که آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار داریم، تصریح کرد: برنامه ویژه‌ای برای تولید محتوای قوی داریم.

سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان برگزاری مسابقات در سطح ملی و بین المللی و تولید محتواهای فرهنگی در جهت ترویج  فرهنگ دینی و اسلامی و تقویت روحیه جهادی و انقلابی  را از دیگر رویکردها برشمرد و افزود: امیدوارم رشد مجموعه جهاددانشگاهی مانند گذشته ادامه پیدا کند.

 معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی و هیات همراه در سفر به کرمان از مرکز کوتاه مدت آزادگان جهاددانشگاهی کرمان، کلینیک دندانپزشکی و نمایندگی بانک خون بند ناف رویان استان و از شرکت قطعه گستر کرمان بازدید کرد.


نظر شما :