معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی مطرح کرد:

وجود زیرساخت‌های مناسب برای ارایه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی سمنان

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی گفت: با همت همکاران در مجموعه جهاددانشگاهی سمنان زیرساخت مناسبی جهت ارایه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی این استان به ویژه پروژه رویان جهاددانشگاهی سمنان در شهرستان مهدیشهر ایجاد شده است.
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۲ کد : ۳۱۱۰۸ تاپ خبر
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سمنان، دکتر مهدی باصولی در جلسه بررسی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی سمنان گفت: تلاش می‌کنیم با پیگیری دفتر مرکزی جهاددانشگاهی همکاری بین واحدی خوبی بین جهاددانشگاهی سمنان و پژوهشگاه رویان، جهت ارایه‌ی خدمات اصلاح نژاد دام سبک در استان سمنان در سال جاری آغاز شود.
وجود زیرساخت‌های مناسب برای ارایه خدمات فناورانه در جهاددانشگاهی سمنان

وی با بیان این‌که در چندسال اخیر و به همت همکاران ما در مجموعه جهاددانشگاهی سمنان، به لحاظ زیرساختی اتفاقات خوبی در این استان رقم خورده است، گفت: این امر با حمایت‌های استانی و ملی رقم خورده است.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی کشور افزود: در سایر بخش‌های زیرساختی نیز در استان سمنان با حمایت مسوولان استانی اغلب مشکلات برطرف شده است که از این لحاظ جای تقدیر دارد، در حال حاضر مسوولان استان باید به فکر استفاده بهینه از این فرصت ها و زیرساخت های موجود باشند. هر چند هنوز مسایل مهمی وجود دارد که باید با کمک مسوولان استانی تعیین تکلیف شود تا واحد جهاددانشگاهی در این استان بتواند به امور توسعه‌ی دانش‌بنیان بپردازد.

دکتر باصولی ادامه داد: پروژه رویان در شهرستان مهدیشهر از جمله پروژه های شاخص جهاددانشگاهی در استان سمنان است که زیرساخت مناسبی به لحاظ فیزیکی ایجاد شده است و در حال حاضر در مرحله تجهیز قرار دارد، که متناسب با نوع برنامه و ماموریت آن، این امر انجام خواهد شد که در این مرحله هم نیازمند حمایت و مساعدت استانی و ملی است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با توجه به رایزنی‌هایی که انجام شده است در تلاش هستیم تا از ظرفیت‌های واحدهایی که پیشرو هستند برای واحدهای در حال توسعه استفاده کنیم، در پروژه رویان جهاددانشگاهی سمنان نیز از ظرفیت پژوهشگاه رویان و خدماتی که به خصوص در اصلاح نژاد دام سبک است استفاده می کنیم. امیدواریم بتوانیم این اقدام را در سال جاری عملیاتی کنیم.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: یکی از تأکیدات مهم رییس جهاددانشگاهی این است که هر کدام از واحد‌های سازمانی باید یک فعالیت و محور شاخص داشته باشند تا براساس آن بتوانند خدمات فناورانه ارایه کنند. این فعالیت شاخص باید براساس نیازهای منطقه، مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های موجود طراحی شود.

دکتر باصولی تصریح کرد: برای این که این فعالیت‌های شاخص طراحی و اجرا شود باید برآوردی از مزیت‌ها و پتانسیل‌های استان و ظرفیت های واحد انجام شود و با در نظر گرفتن این ظرفیت ها و نیاز‌ها، خدمات شکل بگیرد، در این زمینه از واحدهایی که هنوز موفق نشده اند به فعالیت شاخصی دست پیدا کنند، حمایت  خواهیم کرد. این امر مستلزم این است که نظرات نخبگان استانی، نمایندگان مجلس و استاندار و سایر مسوولان مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: جهاددانشگاهی سمنان دارای ظرفیت های خوبی است و ارتباطات خوبی با دستگاه‌های اجرایی دارد ولی استان می‌تواند از این ظرفیت ها بیشتر از این‌ها استفاده کند. جهاددانشگاهی می‌تواند با بهره گیری از این مزیت ها و با اجرای طرح های دانش بنیان و فناورانه و با حمایت سایر دستگاه‌های اجرایی در جهت توسعه استان حرکت کند.

معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی با بیان این‌که جهاددانشگاهی سمنان دارای ترکیب نیروی انسانی جوان، با تجربه و ارزشمندی است، تاکید کرد: مسایل مربوط به نیروی انسانی و توجه به این سرمایه‌ی ارزشمند باید مورد نظر تصمیم‌گیران واحدهای سازمانی باشد تا بتوان سطح رضایت را در مجموعه‌ی جهاددانشگاهی ارتقا داد.

دکتر باصولی افزود: یکی از راهکارهای بهره‌مندی بیشتر دانشجویان از فعالیت‌های جهاددانشگاهی حضور این نهاد در داخل دانشگاه است که این مهم نیاز به حمایت دانشگاه‌ها دارد که  یکی از خلاهای مهم در استان سمنان عدم وجود دفتر فرهنگی جهاددانشگاهی در دانشگاه ها به‌ویژه دانشگاه سمنان است‌، با توجه به ماهیت و ماموریت جهاددانشگاهی باید نسبت به ایجاد دفتر جهاددانشگاهی در دانشگاه اقدام تا ارتباط با دانشگاه‌های استان بیشتر تقویت شود و برنامه و اقدام عملیاتی در این خصوص طراحی و اجرا شود.

گفتنی است، معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی  به همراه مدیرکل امور واحدها، پژوهشکده ها، سازمان ها و مراکز جهاددانشگاهی و مدیر کل برنامه ریزی و نظارت راهبردی جهاددانشگاهی در سفر یک روزه به شهرستان های سمنان و مهدیشهر از نزدیک روند پیشرفت پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی جهاددانشگاهی سمنان را بازدید کرد.

text to speech icon

نظر شما :